strony_internetowe

en pl
Strona główna > O nas > Technologie

Realizacje

Projekt strony internetowej dla szkoły tańca
Projekt strony internetowej dla szkoły tańca

Projekt graficzny strony internetowej dla szkoły tańca zrealizowany w żywych,…
Strona internetowa CMS dla firmy organizującej eventy
Strona internetowa CMS dla firmy organizującej eventy

Dla Klienta zajmującego się kompleksową organizacją i obsługą szkoleń, konferencji…
Projekt graficzny strony internetowej klubu golfowego
Projekt graficzny strony internetowej klubu golfowego

Projekt graficzny strony www klubu golfowego, akademii golfa.
Katalog produktowy szkółki krzewów ozdobnych
Katalog produktowy szkółki krzewów ozdobnych

Strona internetowa z systemem zarządzania treścią (CMS) wraz z rozbudowanym…

Technologie i narzędzia z których korzystamy

W naszej codziennej pracy wykorzystujemy najnowsze technologie i narzędzia, które pozwalają nam budować rozwiązania nowoczesne, na miarę potrzeb Klienta. Stale śledzimy pojawiające się nieustannie trendy i możliwości. Poniżej prezentujemy technologie i narzędzia informatyczne z którymi pracujemy.

(X)HTML

HTML pozwala opisać strukturę informacji zawartych wewnątrz strony internetowej, nadając znaczenie poszczególnym fragmentom tekstu - formując hiperłącza, akapity, nagłówki, listy - oraz osadza w tekście dokumentu obiekty plikowe np. multimedia bądź elementy baz danych np. interaktywne formularze danych.

HTML umożliwia określenie wyglądu dokumentu w przeglądarce internetowej. Do szczegółowego opisu formatowania akapitów, nagłówków, użytych czcionek i kolorów, zalecane jest wykorzystywanie kaskadowych arkuszy stylów. HTML pozwala również na osadzanie ciągów instrukcji języków skryptowych, umieszczonych pomiędzy znacznikami <script> i </script>

Ważną cechą HTML-a, która przyczyniła się do popularności systemu www oraz Internetu, jest niezależność od systemu operacyjnego i wykorzystywanego sprzętu komputerowego.

XHTML to rozszerzalny hipertekstowy język znaczników. Służy on do tworzenia stron www. XHTML/1.0 nie jest następcą HTML, a jedynie przedstawieniem HTML 4.01 w postaci XML. Jedną z największych zalet XHTML jest możliwość łączenia z innymi językami zgodnymi z XML, np. MathML czy SVG. Odbywa się to dzięki wykorzystaniu mechanizmu przestrzeni nazw XML.
(wikipiedia.org)

PHP

PHP jest jednym z wielu języków programowania, które umożliwiają szybkie tworzenie dynamicznych stron internetowych. Oficjalna nazwa PHP to "PHP: Hypertext Preprocessor" a sam skrót pochodzi od Personal Home Page. PHP został stworzony w celu pracy z www i dlatego jest pełnowartościowym językiem programowania umożliwiającym tworzenie aplikacji internetowych. Współpracuje z wieloma bazami danych oraz z usługami sieciowymi np. IMAP, POP3, czy HTTP. PHP może być instalowane na różnych platformach, może pracować jako program CGI, bądz być zaistalowanym jako moduł APACHE.

SQL - Bazy danych

SQL to strukturalny język zapytań używany do tworzenia, modyfikowania baz danych oraz do umieszczania i pobierania danych z baz danych. Decyzję o sposobie przechowywania i pobierania danych pozostawia się systemowi zarządzania bazą danych (DBMS). W naszej działalności korzystamy głównie z darmowych systemów zarządzania baz danych takich jak MySQL, PostreSQL.

JavaScript

JavaScript jest językiem skryptowym używanym w stronach internetowych. Skrypty napisane w nim mogą być umieszczane na stronach www i są obsługiwane po stronie klienta, czyli na komupterze, na którym strona www jest oglądana. Pozwala wzbogacić strony internetowe w atrakcyjne elementy, takie jak animacje, komunikaty, których zachowanie może być zależne od postępowania użytkownika.

JQuery

Jquery to framework/biblioteka napisana w języku JavaScript. Jest to specjalne środowisko niezależne od przeglądarek internetowych. Dzięki niemu można łatwo upiększać strony internetowe poprzez przeróżne efekty, począwszy od dynamicznego dodawania klas i identyfikatorów dla tagów HTML, aż po ruchome animacje. Większość z nich uzyskuje się przy minimalnym wysiłku, gdyż jest to narzędzie nastawione na jak najmniejszą ilość pracy, a jak największe osiągi

Adobe Flash

Flash to technologia animacji z wykorzystaniem grafiki wektorowej za pomocą której na stronach internetowych można osadzać i odtwarzać animacje. Można tworzyć strony internetowe w całości wykonane w tej technologii. Chcąc oglądać animacje Flashowe, przeglądarka internetowa (jak IE, Firefox itp) musi posiadać odtwarzacz animacji Flash. Domyślnie każda większa przeglądarka taki posiada. Format flash (SWF, FLV) to plik, który mozna obsadzić w stronie html. Jest to plik mogący zawierać animację połączoną z obrazami, jak i filmy i dzwięk. Flash sam w sobie moze połączyć wiele formatów medialnych przez to jest wykorzytywany do prezentacji, animacji, reklamy i prezentacji filmów.

Adobe Photoshop

Photoshop to profesjonalny program do tworzenia i obróbki grafiki rastrowej. Jest to najbardziej popularne narzędzie do tworzenia grafiki stron internetowych.

3Ds Max

Jest rozbudowany program do tworzenia trójwymiarowej grafiki i animacji. W programie typ powstało wiele animacji i filmów, m.in. polska animacja pt.: Katedra i fragmenty filmu Władca Pierścieni, jednak najczęściej używany jest on do tworzenia gier komputerowych oraz wizualizacji architektonicznych.

Nowa strona internetowa w budowie...

Start
 
Oferta
 
Realizacje
 
O nas
 
Kontakt
Ibisal-Soft - Bielsko-Biała, ul. Pszenna 22

email: info@ibisalsoft.com    tel.: +48 501 403 747